Stowarzyszenie Zespół
Dawnej Muzyki Polskiej
"Musica Antiqua"

Strona główna
Historia
Podróże
Posłuchaj
Oglądaj
Fonografia
Zespoły
Patronat
Kierownictwo
Archiwum
e - mail
tel/fax: (+48) 81 820 47 86
tel: (+48) 602 240 719
tel: (+48) 506 678 895
Posłuchaj
POSŁUCHAJ!

Oglądaj
OGLĄDAJ!


Odwiedź również stronę
Muzyczna Poniatowa
PAWTRANS
English version

KIEROWNICTWO ZESPÓŁÓW

Danuta Danielewicz - muzykolog, studia w zakresie muzykologii ukończyła w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1975 roku. W tym samym roku podjęła pracę nauczyciela muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Lublinie pracując tam do 1981 roku. Wraz z mężem Witoldem (również muzykologiem) założyła grupę zespołów muzycznych (o różnym charakterze) w Poniatowej (woj. Lublin) poświęcając się pracy dydaktycznej z dziećmi i młodzieżą. Największym osiągnięciem D. Danielewicz stał się dziecięcy zespół muzyki dawnej "Scholares Minores pro Musica Antiqua" oraz dziecięcy chór "Szczygiełki" uzyskując z nimi wiele najwyższych nagród na festiwalach i konkursach w kraju i zagranicą. Do chwili obecnej (2011 r.) zespoły prowadzone przez pp. Danielewiczów wykonały ok. 3000 koncertów (w tym podczas 107 tournee zagranicznych m.in. w USA, Kanadzie, Japonii, Australii, Meksyku, Ekwadorze oraz większości państw europejskich).


Witold Danielewicz (ur.1946) - muzykolog, studia w zakresie muzykologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1973 roku. Lata 1973/74 spędził w Wielkiej Brytanii pracując w Divine Mercy College jako wykładowca przedmiotów muzycznych. Po powrocie do kraju w 1974 r. podjął pracę w charakterze pracownika naukowego w macierzystym Instytucie Muzykologii KUL pracując tam do 1983 roku. Wraz z żoną Danutą (również muzykologiem) założył grupę zespołów muzycznych (o różnym charakterze) w Poniatowej (woj. Lublin) poświęcając się pracy dydaktycznej z dziećmi i młodzieżą. Największym osiągnięciem W. Danielewicza stał się dziecięcy zespół muzyki dawnej "Scholares Minores pro Musica Antiqua" oraz dziecięcy chór "Szczygiełki" uzyskując z nimi wiele najwyższych nagród na festiwalach i konkursach w kraju i zagranicą. Do chwili obecnej (2011 r.) zespoły prowadzone przez pp. Danielewiczów wykonały ok. 3000 koncertów (w tym podczas 110 tournee zagranicznych m.in. w USA, Kanadzie, Japonii, Australii, Meksyku, Ekwadorze oraz większości państw europejskich). W roku 2012 Witold Danielewicz uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w specjalności: pedagogika w zakresie psychopedagogicznej kreatywności muzycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.


Współpraca:

Janusz Litko - choreografia (więcej), Joanna Garbacz (dyrygent chórów), Anna Maria Karwat (II dyrygent chórów koncertujących, Studio piosenki, chóry przygotowawcze), Grażyna Papierz (gitara, mandolina, fortepian, zespoły strunowe O Sole mio i Papa chorda oraz chóry przygotowawcze), Joanna Szafran-Biały - flety podłużne, flet Traverso (więcej), Małgorzata Kacprzak-Kamińska (kapela folkowa "Czarne Bociany"), Marta Pędzisz (skrzypce), Ewa Pukos (skrzypce), Edyta Grzyb-Grzeszczyk (skrzypce), Małgorzata Banach (wiolonczela, Kameralna Orkiestra KOS), Mieczysław Wojtas (reżyseria), Agata Żółtowska